گردشگری در اصفهان

گردشگری در اصفهان ، شهر اصفهان به نصف جهان معروف است و یکی از بهترین گزینه های گردشگری در ایران است که، با آب و هوای معتدل در هر فصلی می تواند پذیرای گردشگران باشد.

شهر اصفهان با داشتن صدها اثر تاریخی و طبیعی و طبیعت زیبای خود یکی از شهرهای دوست داشتنی تمام افراد جهان است.

جاذبه های تاریخی اصفهان 


از مکان های دیدنی اصفهان می توان میدان نقش جهان، سی و سپل، کاخ عالی قاپو، پل خاجو و... را نام برد که مشهورترین اماکن دیدنی هستند.
میدان نقش جهان : یکی از بزرگ ترین میدان های جهان است که شامل مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله، سردر بازار قیصریه و کاخ عالی قاپو را در خود جای داده است.
سی و سپل : یکی از پل های درجه یک جهان است و جهانگردان سی و سپل را شاهکاری در معماری ایران می دانند، سی و سپل 33 طاق دارد که می توانید زیر آنها بنشینید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.
کاخ عالی قاپو : کاخ عالی قاپو در 6 طبقه ساخته شده است و هر یک از طبقات تزئینات مخصوص خودش را دارد که در طبقه آخر آن تالاری قرار دارد که به آن، اتاق صوت می گویند.
پل خاجو : اسم دیگر این پل بابا رکن الدین است و در زیر سقف طاق های آن نقاشی های بسیار زیبایی وجود دارد که نماینگر هنر تمدن در دوره های قبل است.

صنایع دستی اصقهان 


استان اصفهان یکی از بزرگترین مراکز تولید  گوناگون صنایع دستی محسوب می شود. خاتم کاری، مینا کاری، گره چینی از صنایع دستی رایج در اصفهان است.
خاتم کاری : قدمت این هنر به دوران صفوی برمی گردد در آن زمان میزها و کاخ ها خاتم کاری شده بودند و آثار زیبای خاتم سازی در بازارهای اصفهان جلب توجه می کند.
مینا کاری : هنر تزئیین فلزات با مواد رنگی یا شفاف با استفاده از آتش است که این هنر بر روی سفال و شیشه انجام می شود و در مغازه های صنایع دستی اصفهان و شهرهای دیگر به صورت ظروف و اشیاء دیده می شود.
گره چینی : یکی از شاخه های هنر معماری و کاشی کاری سنتی است که این هنر از کنار هم چیدن قطعات مختلف بر اساس طرح مد نظر خود با استفاده از کاشی، آجر یا سایر مواد درست می کنند.

نتیجه گیری 


شهر اصفهان به دلیل معماری زیبا، پل های تاریخی، کاشی کاری های زیبا و بازارهای سنتی بسیار معروف بوده است و یکی از بهترین شهرهای گردشگری کشور به حساب می آید و، گردشگران و مسافران داخلی و خارجی بسیاری به این شهر سفر می کنند.