گردشگری در شیراز
گردشگری در شیراز


گردشگری در شیراز ، شیراز شهری است که به شهر شعرا معروف است .شیراز مهم ترین آثار تاریخی و طبیعی را دارد و، مردمان بسیار مهربان، مهمان نواز از عوامل باعث سفر به شیراز می شود.


گردشگری در شیراز ، شیراز شهری است که به شهر شعرا معروف است .شیراز مهم ترین آثار تاریخی و طبیعی را دارد و، مردمان بسیار مهربان، مهمان نواز از عوامل باعث سفر به شیراز می شود.


برخی از مکان های گردشگری شیراز 


از جاهای دیدنی شیراز می توان حافظیه، شاه چراغ، تخت جمشید، بازار وکیل و... را نام برد.
حافظیه : آرامگاه حافظیه در شمال شیراز است که حافظ شیرازی در آنجا دفن است و حدود 2 هکتار وسعت دارد و به دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده است و هر گوشه اش حرفی برای گفتن دارد و دنیایی از نشانه ها را در خود جای داده است.
شاه چراغ : اصلی ترین جاذبه ی مذهبی شیراز است که در این مکان آرامگاه مقدس فرزند امام هفتم، امام موسی کاظم (ع) دفن شده است.
تخت جمشید : بنای زیبایی در شیراز است که قدمت آن به 518 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و توسط دستور داریوش شاه هخامنشی ساخته شده است.
بازار وکیل : یکی از مشهور ترین بازارهای سنتی ایران است که با گذشت چندین سال از تاسیسش کارایی اقتصادی خود را حفظ کرده است و، پهنای این بازار از دیگر بازارها بیشتر است.

برخی از سوغات شیراز 


از سوغاتی های شهر شیراز می توان کلوچه مسقطی، بهار نارنج، لیمو، دمنوش های گیاهی و.. را نام برد.
کلوچه مسقطی : در شیراز نوع خاصی کلوچه و مسقطی تهیه می شود و از آنجا که این دو شیرینی بیشتر وقت ها در کنار هم درون یک سینی سرو می شود به کلوچه مقسطی معروف شده است.
بهار نارنج : عرق بهار نارنج، مربای بهار نارنج و گل های خشک شده این گیاه می توانند سوغات خوبی باشند و شیراز است و بهار نارنجش.
لیمو : لیموی شیراز جزء با کیفیت ترین لیموها است و اگر در تابستان به شهر شیراز سفر کردید حتما آبلیموی تازه را خریداری کنید.
دمنوش های گیاهی : از سوغات معروف شیراز عرقیات و دمنوش های گیاهی هستند که انواعی دارند مانند گلاب، عرق بیدمشک، عرق نسترن و... را نام برد.

نتیجه گیری :
شیراز شهری پر از زیبایی است و پایتخت فرهنگ و تمدن است که بسیار گردشگر پذیر است و، دارای جاذبه های تفریحی و تاریخی گوناگونی است که از آب و هوا خیلی خوبی برخوردار است.