بهترین دمنوش برای سرماخوردگی کودکان

در این مقاله به بهترین دمنوش‌ها برای سرماخوردگی اشاره می‎‌کنیم.

بهترین دمنوش برای سرماخوردگی کودکان

بهترین دمنوش برای سرماخوردگی کودکان

معمولا کودکان به نوشیدن چای یا قهوه که والدین درست می‌کنند، علاقه دارند و حتی بیشتر از والدین از نوشیدن آن‌ها استقبال می‌کنند، اما نوشیدنی‌های کافئین‌دار برای کودکان مضر است و سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند. اگر والدین برنامه نوشیدنی خود را تغییر دهند و به نوشیدن دمنوش‌های گیاهی روی آورند، به سلامتی کودکان خود هم کمک می‌کنند.

معمولا شما یا کودکتان حداقل یکبار در طول سال، با سرماخوردگی دست و پنجه نرم می‌کنید. در ابتدا به شما توصیه می‌کنیم که به پزشک مراجعه و داروهای پزشک را استفاده کنید. برخی از کودکان تمایل به مصرف داروهای شیمیایی ندارند، می‌‎توانید برای آن‌ها دمنوش گیاهی تهیه کنید. دمنوش‌هایی همانند آویشن، دمنوش زنجبیل و دمنوش مریم گلی از جمله دمنوش‌های مفید برای سرماخوردگی کودکان هستند.

دمنوش برای سرماخوردگی و آبریزش بینی

سرماخوردگی علائم مختلفی دارد؛ از جمله گلو درد، آبریزش بینی و سرفه که هر یک به‌تنهایی، سیستم بدنی شما را مختل می‌کنند. به جای آن‌که به سراغ داروهای بدون نسخه بروید، دمنوش‌‎های گیاهی تهیه کنید و از عوارض داروهای شیمیایی در امان باشید. دمنوش‌هایی همانند، دمنوش زنجبیل، دمنوش بادرنجبویه، دمنوش دارچین و … برای بهبودی سریع سرماخوردگی و آبریزش بینی مفید هستند. در ادامه به‌طور کامل به معرفی انواع دمنوش‌های گیاهی مفید برای سرماخوردگی می‌پردازیم.

دمنوش برای سرماخوردگی در تابستان

جالب است بدانید که سرماخوردگی در تابستان بیشتر از سرماخوردگی در زمستان طول می‌کشد و سخت‌تر بهبودی کامل پیدا می‌کنید. معمولا نوع تابستانی سرماخوردگی حداقل تا 2 هفته ادامه دارد. دمنوش‌هایی همانند، دمنوش زنجبیل، دمنوش چای سبز و دمنوش ریشه شیرین بیان به بهبودی سریع شما کمک می‌کنند.

دمنوش بادرنجبویه

دمنوش بادرنجبویه یکی از دمنوش‌های مفیدی است که در کنار آن‌که عطر خوبی دارد، سرشار از انواع آنتی‌اکسیدان است. دمنوش بادرنجبویه به بهبودی سلامت قلب، پوست و آرامش اعصاب کمک بسیاری می‎کند. این نوشیدنی برای بهبودی حافظه و افزایش مهارت‌های پیشرفته ذهنی هم بسیار مفید است.

دمنوش آویشن مخصوص درمان سرماخوردگی

مصرف دمنوش آویشن برای از بین بردن ویروس‌های سرماخوردگی بسیار مفید است. دمنوش آویشن ضد سرفه و خلط‌آور است و مصرف آن به بهبودی بیماری آسم هم کمک می‌کند.  استفاده از دمنوش آویشن، التهابات سینه را رفع می‌کند و سریع‌تر از شر سرماخوردگی نجات پیدا می‌کنید. در صورتی که تمایل دارید، با خواص دمنوش آویشن بیشتر آشنا شوید.

چای نعناع؛ دمنوشی برای سرماخوردگی و گلودرد

دمنوش چای نعناع، همان برگ‌های تازه دم‌کشیده نعناع در آب جوش است که شما برای بهبودی بیماری سرماخوردگی مصرف می‌کنید. اگر تب دارید یعنی بدن شما ملتهب شده، مصرف دمنوش چای نعناع به شما پیشنهاد می‌شود. دمنوش چای نعناع به دلیل آن‌که طبع گرمی دارد، برای رفع درد و مشکلات معده مفید است. یکی ‌دیگر از فواید دمنوش چای نعناع این است که به کاهش حالت تهوع، استفراغ و التهابات گلو کمک می‌کند. اگر تمایل دارید که به طور کامل با دمنوش‌ها آشنا شوید،