جاذبه ی گردشگری لندن
جاذبه ی گردشگری لندن

جاذبه ی گردشگری لندن، امروزه لندن با داشتن سنت و فرهنگی ممتاز و تاریخ غنی به یکی از متنوع ترین شهرهای جهان تبدیل شده است و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید.

لندن با داشتن بهترین مراکز خرید، سرگرمی، رستوران و... به کشوری تبدیل شده که محال است در آن حوصله تان سر برود.


جاهای دیدنی لندن


1- وست مینستر: به عنوان قطب سیاسی لندن شناخته می شود و به برج ساعت بیگ بن معروف است که هر ساعت یکبار زنگ این ساعت به صدا در می آید. کلیسای وست مینستر یکی از جاهای دیدنی لندن است که در این محل قرار دارد و هر روز پذیرای عموم است.
2- کمدن تاون: این مکان در شمال لندن واقع شده است و محله ای پرجنب و جوش است که مغازه های ارائه دهنده ی خدمات تاتو زیادی در اینجا پیدا می شود.
3- چشم لندن: اگر به لندن سفر کنید و این جاذبه ی توریستی را نبینید سفرتان ناقص می ماند. در بالای این چرخ و فلک سراسر شهر دیده می شود و شب ها در مناسبت های خاص این چرخ و فلک با چراغ های رنگی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.


سوغات لندن


1- عطر و زیورآلات: اگر به دنبال سوغاتی لوکس هستید و می توانید هزینه های سنگین آن را بپردازید در مراکز خرید لندن می توانید از بهترین برندهای دنیا و انواع زیورآلات را خریداری کنید.
2- خرس تدی هرودز: این خرس های زیبا هدیه ای برای کودکان و بزرگسالان است که در ابعاد گوناگون ساخته می شوند و شما می توانید آنها را برای سوغاتی کودکان خریداری کنید.
3- کتاب و محصولات فرهنگی: از بهترین سوغاتی هایی که می توانید برای دوستان خود بخرید کتاب است، به خصوص برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند و هیچ چیز برایشان مثل خواندن بهترین رمان ها از بهترین نویسنده های انگلیسی جذاب نیست. 
4- شال کشمیر: زمانی که در گشت و گذار هستید این شال های رنگارنگ را خواهید دید و حتما توجه تان را جلب می کند.


نتیجه گیری


آب و هوای لندن، آب و هوایی معتدل است که دارای دمای بالا در روزهای تابستان و دمایی پایین تر در روزهای زمستان با کمی سوز سرما است.