هوش مصنوعی و ایجاد تحولی در ساخت گوشی های هوشمند، هوش مصنوعی به زودی سطح جدیدی از بهره‌وری را به نمایش خواهد گذاشت و زندگی ما را در بسیاری از جهات تقویت خواهد کرد. ما می‌توانیم روی نوآوری‌های فناورانه برای سرعت دادن به انجام فرآیندهایی که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم حساب کنیم. فناوری هوش مصنوعی مثل برق با اینکه ناپیداست ولی در همه قسمت‌های زندگی ما وجود دارد. سی سال دیگر همه ما با خود می‌گوییم چگونه می‌توانستیم کارهایمان را بدون دستیار دیجیتالی انجام بدهیم. دقیقا مثل حال حاضر که نمی‌توانیم زندگی را بدون چک کردن گوشی‌ در هر دقیقه تصور کنیم.

با توجه فناوری‌های متحول کننده قبلی مثل حسگر اثرانگشت، دوربین دوگانه و غیره که اکنون تبدیل به استاندارد شده‌اند، اکنون نوبت هوش مصنوعی است که مسیر هوشمندی گوشی‌های هوشمند را به مسیر جدیدی هدایت کند.

در ۳۰ سال گذشته ما شاهد رشد و نوآورهای‌ فوق‌العاده در صنعت تکنولوژی بوده‌ایم. ما از ماشین حساب‌های جیبی به کامپیوتر  رسیدیم و اکنون کامپیوترهایی در جیبمان داریم که از ابر رایانه‌های دهه ۸۰ میلادی بسیار قوی‌تر هستند.

فناوری با سرعتی باورنکردنی در حال تکامل است و اغلب برای مشتری سخت است تا با این سرعت پیشروی کند. اما مهم‌تر از آن وظیفه کسب و کارها است که این رشد را به گونه‌ای هدایت کنند که فناوری نوآورانه، پایدار و کاربردی باشد. اکنون برای اولین بار در تاریخ بشر، هوش مصنوعی ما را به سمت پیشرفت هدایت می‌کند.

اینکه فناوری با سرعتی حتی بیشتر از قبل تغییر کند، یک پیشرفت خارق‌العاده است. تمام مردم کره زمین و وسایل به یکدیگر متصل می‌شوند. پنج میلیارد نفر به موبایل دسترسی دارند و بیشتر از سه میلیارد نفر می‌توانند از طرق اینترنت سریعا به هرکس در هرکجای دنیا متصل شوند. بر اساس گزارش مجمع اقتصاد جهانی، در سال‌های آینده، ۵۰ میلیارد از اشیا و چیزهای مختلف (از یک لامپ ساده گرفته تا یخچال و جاده‌ها و لباس‌ها) به اینترنت متصل خواهند بود.

در هر نسل، تعدادی از فناوری‌های مختلف با یکدیگر یکپارچه می‌شوند و بعضی مواقع تحول بزرگی ایجاد می‌شود. در یک دهه گذشته با بلوغ اینترنت و افزایش پهنای باند، محصولات جذابی که بیشتر با حس بصری مشتری ارتباط برقرار می‌کردند مورد توجه واقع شدند. اتفاقی که اکنون برای یکی از انقلابی‌ترین فناوری‌ها یعنی هوش مصنوعی هم در حال وقوع است.

در عصر جدید شاهد ساختن پلتفرمی ایدئال برای هوش مصنوعی و همگانی کردن آن هستیم. این همگرایی باعث افزایش قدرت محاسبه، تحلیل کلان داده و یادگیری ماشینی می‌شود و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و ارتباط ما با فناوری و یکدیگر را کاملا عوض می‌کند.