جاذبه های گردشگری تبریز ، تبریز، یکی از شهرهایی می باشد که اتفاق های تاریخی بسیار زیادی را به چشم دیده است ،

فراز ونشین های فراوانی را تجربه کرده و خلاصه این که این شهر یک تاریخ زنده می باشد . تبریز همینطور به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران شناخته می شود که همین سبب شد برای این که این بار در این جا جاذبه های گردشگری تبریز را برای شما عزیزان بازگو نماییم تا اگر قصد سفر کردن برای تعطیلات به تبریز را کرده اید بدانید که به چه مکان های دیدنی سر بزنید این مطلب جذاب را از دست ندهید که به شما جاذبه های گردشگری ای را معرفی خواهیم کرد که نامشان را کم شنیده اید .

 

1-کویر قوم تپه تبریز : 

 

آدرس : شمال شرقی تبریز، صوفیان
شاید برای شما نیز خیلی عجیب باشد اما تبریز که تقریبا همه اعتقاد دارند یکی از شهر هایی است که مناطق سرسبز و طبیعتی جذاب دارد ، دارای یکی از زیباترین کویرهای ایران به اسم کویر قوم تپه است. بافت این منطقه با دیگر مناطق تبریز بسیار متفاوت می باشد . این منطقه به شکل طبیعی و به علت وزش بادهای منطقه و تجمیع خاک ها و گردو غبار منطقه به شکل تپه های شنی در آمده است . کویر قره تپه یکی از جاذبه های گردشگری تبریز است که حتما باید آن را ببینید .

 


2-قبرستان تاریخی پینه شلوار : 

 

آدرس : کیلومتر6 جنوب تبریز، روستای شادآباد مشایخ
از نظر من که دیدن از این قبرستان را اصلا از دست ندهید . این قبرستان یکی از قدیمی ترین قبرستان هایی است که می توان گفت قبل از اسلام به وجود آمده است . وجود سه دوره سنگ قبر در این قبرستان آن را به یکی از جاذبه های گردشگری پر مخاطب تبریز بدل کرده است . دوره اول سنگ قبر هایی هستند که با سنگ قبر های قبرستان خالد نبی چه از نظر دوره و چه از نظر شکل ظاهری یکی هستند ، دوره دوم سنگ هایی هستند از جنس سنگ خارا و یک شکل با قبرستان ننه مارلان و دوره سوم سنگ قبرهایی هستند که با خط کوفی روی آن ها تاریخ وفات فرد دفن شده ذکر شده است .


3-پارک ملی کنتال : 


آدرس: جاده جلفا به خدافرین بعد از شهر سیه رود
پارک ملی کنتال یکی از جاذبه های گردشگری تبریز است که در آن جا می توانید عنصر های جذابی همانند بقایای آسیاب های سنگی را ببینید. در ابتدای فصل بهار رشد لاله های رنگارنگ در دامنه های کنتال و قلعه علی بیگ به شکل مزرعه های لاله درمی آیند . برای دسترسی به این منطقه پس از گذر از شهر سیه رود و در امتداد رودخانه مرزی ارس در موازات نوار مرزی ارمنستان و آذربایجان و در دره کنتال پاسگاه محیط بانی کنتال قابل دید می باشد .